chronimy dzieci - etykieta

Żłobek Gminny w Wysokiej jest jednostką budżetową, wchodzącą w skład Kobierzyckiego Zespołu Żłobków, której organem prowadzącym i nadzorującym jest Gmina Kobierzyce z siedzibą przy al. Pałacowa 1. Oferujemy fachową opiekę dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych. Żłobek posiada Certyfikat „Chronimy dzieci”.

W celu zapewnienia jak najlepszego komfortu swoim podopiecznym żłobek dysponuje wyposażeniem dostosowanym do wieku i wzrostu dzieci. Każda grupa ma do dyspozycji przestronną bawialnię, jadalnię oraz łazienkę. Wokół placówki jest duży teren wraz z placem zabaw, z którego dzieci korzystają, kiedy tylko pogoda dopisuje. Żłobek wyposażony jest w nowoczesne, kolorowe zabawki i pomoce edukacyjne.

sala w żłobku pełna zabawek

Troskliwą opiekę i pielęgnację zapewnia dzieciom zespół składający się z doświadczonych i wykwalifikowanych opiekunek oraz pielęgniarki, które dbają o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Każdego dnia dzieci uczestniczą w różnorodnych zabawach i zajęciach ruchowo-umuzykalniających, plastycznych, tematycznych i dydaktycznych. W ofercie zajęć standardowych, znajdują się: gimnastyka ogólnorozwojowa, dogoterapia. Rodzice poszukujący rozwiązań w obszarze opieki, wychowania, wspierania rozwoju lub  pielęgnacji dziecka mogą korzystać ze spotkań indywidualnych  z dyrektorem, opiekunkami, pielęgniarką oraz psychologiem.

Posiłki dla maluchów przygotowują  kucharki w oparciu o jadłospisy dekadowe opracowane przez dietetyka  oraz na bieżąco aktualizowane z uwzględnieniem obowiązujących norm i zaleceń żywieniowych. Żywienie najmłodszych zgodne jest z obowiązującymi normami. Żłobek posiada Certyfikat „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Nasz żłobek spełnia wszelkie wymagania norm europejskich i PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ.

Nasze Certyfikaty :

certyfikat "Chronimy dzieci"

certyfikat "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy"